Travelist

Lokalizacja

Al. Armii Ludowej 26, Focus

Branża

Turystyka

Powierzchnia

443 m2

Zrealizowane usługi:
  • Doradztwo transakcyjne
  • Analiza Stay vs Go
  • Renegocjacje umowy najmu
  • Badania środowiska pracy (workplace)
  • Projekt wnętrz (design)
  • Nadzór inwestycyjny
    (project management)

Klient

Travelist jest częścią międzynarodowej grupy Secret Escapes - największego na świecie klubu travelowego, którego oferty docierają do milionów osób aż na 3 kontynentach. Na ich stronie znajdziemy liczne pomysły na wypoczynek w różnych zakątkach Polski i za granicą.

Cel

Głównym celem firmy Travelist była optymalizacja przestrzeni biurowej. Dodatkowo biuro miało być dobrze zlokalizowane pod kątem osób dojeżdżających, zarówno samochodami jak i komunikacją miejską. Wszystkie te kryteria spełnił biurowiec Focus.

Proces

Firma Travelist zajmowała do tej pory biuro o powierzchni około 1000 m2. W związku ze zmianami stylu pracy organizacji i chęcią zmniejszenia kosztów utrzymania biura, Travelist zdecydował się na optymalizację swojej przestrzeni biurowej. Początkowo rozważano biuro nieznacznie mniejsze, ale ostatecznie po weryfikacji potrzeb i sporządzeniu planów biur uwzględniających wytyczne Klienta, zapadły decyzje o ograniczeniu powierzchni do około 400 m2. Nowa powierzchnia miała zawierać takie elementy, jak kuchnia z miejscem do wspólnego spędzania czasu podczas posiłków, dużą salę konferencyjną oraz mniejsze przestrzenie do spotkań, recepcję z poczekalnią, serwerownię i stanowiska pracy właściwe dla działów w organizacji. Oprócz tego firmie zależało na dostępności parkingu dla samochodów, parkingu rowerowego oraz pryszniców dla rowerzystów, ale przede wszystkim lokalizacji dobrze skomunikowanej dla transportu miejskiego.

Travelist aktywnie uczestniczył w procesie poszukiwania nowego biura. Zespół bardzo szybko decydował o strategicznych decyzjach na każdym etapie procesu, zarówno aspektów związanych z designem wnętrza, jak i zarządzaniem projektem. W trakcie tego procesu odbywały się istotne spotkania, których celem było omówienie szczegółów związanych z nową przestrzenią biurową oraz dostosowanie jej do potrzeb firmy.

Po stworzeniu krótkiej listy potencjalnych biur, wybrano te, które najlepiej odpowiadały potrzebom Travelist, co pozwoliło zawęzić pole poszukiwań. Ostatecznie zdecydowano się na biurowiec Focus, który spełnił wszystkie wymagania klienta.

“Dzięki wsparciu Brookfield Partners, byliśmy w stanie przeprowadzić proces relokacji sprawnie i efektywnie. Nowe biuro w pełni spełnia nasze oczekiwania. Na każdym etapie projektu mogliśmy liczyć na profesjonalne wsparcie Brookfield Partners” - współpracę podsumowuje Radosław Frączek, Finance & Analytics Director w Travelist.

Zespół

Katarzyna Stalmach - Starszy Doradca Klienta, odpowiedzialna za przygotowanie harmonogramu, organizację pracy zespołu oraz wszelkie kwestie związane z warunkami komercyjnymi

Magda Kozak - Architekt, odpowiedzialna za plany aranżacji oraz projekty wnętrz

Scroll to Top