Notus Finanse

Lokalizacja

Plac Unii, ul. Puławska, Warszawa

Branża

Finanse

Powierzchnia

1450 m2

Zrealizowane usługi:
  • Doradztwo transakcyjne
  • Negocjacje
  • Badania środowiska pracy (workplace)
  • Projekt wnętrz (design)
  • Nadzór inwestycyjny
    (project management)

Klient

NOTUS Finanse S.A. to jedna z największych i najlepiej ocenianych firm pośrednictwa finansowego w Polsce. Oferta firmy obejmuje produkty finansowe od ponad 15 najlepszych banków, a oddziały NOTUS są obecne w całym kraju. Jednym z głównych atutów NOTUS jest bardzo wysoka jakość obsługi klienta, skuteczność, profesjonalizm oraz bogata oferta produktów hipotecznych i ubezpieczeniowych.

Cel

Głównym założeniem procesu zmiany biura, było stworzenie przestrzeni, która będzie wzorem pod względem kolorystyki i wyglądu, zarówno dla istniejących już, jak i przyszłych placówek klienta. Firma Notus Finanse chciała zapewnić pracownikom nowoczesne warunki do pracy stacjonarnej oraz hybrydowej. W przypadku Nothus Finanse biuro nie jest jedynie przestrzenią dla pracowników, to również wizytówka i miejscem spotkań z klientami. Właśnie dlatego firma potrzebowała wydzielonej strefy w biurze z 15-stoma salkami spotkań oraz dużej sali konferencyjnej połączonej z coffee point, w której klienci mogą czuć się swobodnie i napić pysznej kawy.

Proces

Na początku współpracy doradca przygotował listę budynków spełniających wytyczne dotyczące lokalizacji i standardów poszukiwanej powierzchni. Wraz z Notus Finanse udało się wybrać krótką listę budynków, z którymi firma chciała rozpocząć bardziej zaawansowane negocjacje. Numerem jeden dla klienta stała się część biurowa budynku Plac Unii. Po przygotowaniu rzutu funkcjonalnego, projektu aranżacji biura zebrane zostały oferty firm wykończeniowych, które miały zrealizować projekty.

Niestety, okazało się, że wyceny firm wykonawczych przewyższały zakładany budżet, co stanowiło duży problem na drodze do podpisania umowy w budynku. Dzięki skutecznym negocjacjom z firmami wykonawczymi udało się zredukować koszty aranżacji o 15%. Proces został zakończony pozytywnie a wszystkie postawione założenia udało się spełnić.

Największą nagrodą pracy przy warszawskim biurze było otrzymane zaufanie, dzięki któremu mogliśmy kontynuować naszą współpracę przy następnych projektach.

Zespół

Robert Romanowski - Starszy Doradca Klienta

Jakub Berenson - Architekt, Project Manager, odpowiedzialny za wszelkie kwestie techniczne

Magdalena Kozak - Architekt, odpowiedzialna za pracę nad planem biura oraz design

Scroll to Top