Energix Polska

Lokalizacja

Warszawa, Elektrownia Powiśle

Branża

Energia odnawialna

Powierzchnia

477 m2

Zrealizowane usługi:
  • Doradztwo transakcyjne
  • Negocjacje
  • Badania środowiska pracy (workplace)
  • Projekt wnętrz (design)
  • Nadzór inwestycyjny
    (project management)

Klient

Energix Polska to dynamicznie rozwijająca się firma działająca w sektorze energetycznym. Specjalizuje się w produkcji energii elektrycznej z odnawialnych źródeł, takich jak wiatr oraz słońce. Firma inwestuje w nowoczesne technologie i infrastrukturę, aby wspierać transformację energetyczną i promować zrównoważony rozwój. Energix Polska dąży do tworzenia czystego i ekologicznego środowiska, dostarczając zrównoważonej energii dla społeczeństwa.

Cel

Biuro miało oddawać wartości Energix Polska oraz być zbliżone stylistyką do siedziby firmy mieszczącej się w Izraelu. Dodatkowo biuro miało być dobrze zlokalizowane pod kątem osób dojeżdżających, zarówno samochodami jak i komunikacją miejską. Wszystkie te kryteria spełnia zabytkowy, odrestaurowany budynek wchodzący w skład kompleksu Elektrownia Powiśle.

Proces

Brookfield Partners został wybrany do procesu poszukiwania nowej lokalizacji dla firmy. Energix Polska dążył do stworzenia unikalnej przestrzeni biurowej w prestiżowej lokalizacji w centrum Warszawy. Międzynarodowy lider w branży energetyki postawił sobie za cel stworzenie biura, które nie tylko odda wartości i styl firmy, ale także będzie harmonizować z siedzibą główną w Izraelu. Centralne położenie biura w Warszawie było równie istotne ze względu na dostęp do kluczowych miejsc i dogodne połączenia komunikacyjne.

Energix zależało także na zapewnieniu odpowiednich pomieszczeń dla CEO, CFO oraz wszystkich pozostałych członków zespołu. Niezbędnymi elementami biura były również sala konferencyjna i recepcja. Klientowi zależało na tym, aby wszystkie te pomieszczenia były jak najbardziej elastyczne. W tym przypadku zastosowano ściany modułowe, których rozmieszczenie można dowolnie zmieniać i przestawiać. Efektem tego może być łatwe połączenie dwóch salek w jedną dużą lub na odwrót. Dodatkowo użyto specjalnych powłok na szklane ściany- elektrochromowego inteligentnego szkła, które pod wpływem odpowiedniego napięcia elektrycznego stają się mniej przejrzyste. Zapewnia to komfort oraz większą dyskrecję i skupienie dla osób przebywających w środku.

Zespół architektów zaprojektował przestrzeń biurową uwzględniając wszystkie powyższem wymagania klienta w celu zapewnienie efektywnego i funkcjonalnego środowiska pracy, które spełni oczekiwania firmy.

Klienci byli bardzo zaangażowani w proces, dopracowywali projekt wspólnie z architektami. Firma postawiła na nowoczesne rozwiązania, takie jak ergonomiczne meble, zaawansowaną technologię, a także funkcjonalne rozwiązania przestrzenne.

Zespół

Filip Kościkiewicz - Partner

Jakub Berenson - Architekt, odpowiedzialny za wszelkie kwestie techniczne

Magdalena Kozak - Design

Scroll to Top