Abakus Logistics

Lokalizacja

Equator II, Warszawa

Branża

Transport i spedycja

Powierzchnia

1700 m2

Zrealizowane usługi:
  • Doradztwo transakcyjne
  • Analiza Stay vs Go
  • Badania środowiska pracy (workplace)
  • Projekt wnętrz (design)
  • Nadzór inwestycyjny
    (project management)
  • Wykonawstwo robót
    budowlanych

Klient

Abakus Logistics to firma specjalizująca się w krajowym i międzynarodowym transporcie towarów, dla której jakość usług i kompleksowa oferta spedycyjno-transportowa są kluczowymi elementami sukcesu. Firma powstała z potrzeby organizowania transportu drogowego w sposób przychylny polskim przewoźnikom, którzy stanowią największą siłę transportową w Europie. Od 2014 roku firma opiera swoje działania na znakomitych relacjach z polskimi przewoźnikami, którzy powierzają jej organizację transportu. Firma jest napędzana przez charyzmatyczną kadrę, która otwiera się na nowe możliwości rozwoju i działa zgodnie z ideą współzarządzania, co sprzyja osiąganiu coraz lepszych wyników finansowych.

Cel

Głównym celem zmiany biura przez Abakus Logistics było powiększenie powierzchni. Zespół dynamicznie się rozwijał i konieczne było znalezienie miejsca, które umożliwi dalszą ekspansję. Dodatkowo, klient chciał utrzymać podobną lokalizację ze względu na przyzwyczajenia pracowników. Priorytetem było zadbanie o komfort i zadowolenie zespołu, co miało kluczowe znaczenie przy wyborze nowego biura.

Proces

Zespół Abakus Logistics dynamicznie się rozwija. Z tego powodu firma postanowiła znaleźć nową lokalizację dla swojego biura. Jednym z głównych założeń było znalezienie siedziby, która umożliwi im dodatkowo ekspansję w trakcie najmu. 

Proces rozpoczął się od weryfikacji dostępnych powierzchni w okolicy dotychczasowego biura, jak również na bliskiej Woli oraz w Centrum. Po obejrzeniu kilku budynków zdecydowaliśmy przygotować space plany dla wybranych 3 biurowców, aby sprawdzić jak efektywne są przestrzenie, które wybraliśmy.

Pierwsze space plany zostały opracowane przez właścicieli budynków, a następnie dopracowane przez nasz zespół, w skład którego wchodzili Magdalena Kozak i Jakub Berenson.

Kolejnym etapem były wyceny przygotowane przez właścicieli budynków. Nasz Project Manager dokładnie je zweryfikował, szukając możliwych oszczędności dla Abakus Logistics. 

Ten etap okazał się bardzo owocny, ponieważ udało się wygenerować znaczące oszczędności, które zostały przekonwertowane na polepszenie oferty oraz doposażenie biura.

Ostatecznie klient zdecydował się na powierzenie nam również generalnego wykonawstwa prac budowlanych. Zajęliśmy się kompleksowym wykończeniem powierzchni, koordynacją wszystkich prac i podwykonawców. Zagwarantowaliśmy najlepsze dopasowanie do potrzeb i budżetu klienta.

Podczas całego procesu, nasza architekt odpowiedzialna za design współpracowała z klientem na każdym etapie, aby zapewnić efektywną i funkcjonalną przestrzeń. Architekt odpowiadała też za umeblowanie przestrzeni, oferując wsparcie i porady przez cały proces.

Finalnie powstała przestrzeń, z której zarówno klient, jak i my jesteśmy bardzo zadowoleni. Proces wynajmu i adaptacji biura przebiegł pomyślnie, a efektem jest funkcjonalna i estetyczna przestrzeń pracy, która spełnia oczekiwania klienta.

Zespół

Adriana Binkiewicz - Starszy Doradca Klienta, odpowiedzialna za przygotowanie harmonogramu, organizację pracy zespołu oraz wszelkie kwestie związane z warunkami komercyjnymi

Jakub Berenson - Architekt, Project Manager, odpowiedzialny za wszelkie kwestie techniczne, nadzór inwestorski i budowę biura

Magda Kozak - Architekt, odpowiedzialna za plany aranżacji oraz projekty wnętrz

Scroll to Top